0
نکات و ترفندهای طلایی زیبایی و سلامت (بخش اول)

نکات و ترفندهای طلایی زیبایی و سلامت (بخش اول)

  • تاریخ انتشار: 15 تیر 1400
  • نویسنده: علیرضا شاکری
  • دیدگاه 0

راهکارهای زیادی برای زیباتر شدن افراد و بهبود وضعیت سلامت و زیبایی جسم و صورت شان وجود دارد. ما در مجله دارورسان، به مرور به این نکات اشاره خواهیم کرد. در سری اول مجموعه مقالات نکات و ترفندهای طلایی زیبایی، به 9 مورد خاص و کاربردی اشاره کرده ایم. با ما همراه باشید.

نکات و ترفندهای طلایی زیبایی

1. برای آن که زیباتر به نظر برسید می توانید چند خیار را روی چشمان خود قرار داده و برای مدتی صبر کنید تا مواد موثر موجود در آن جذب پوست تان شود. این کار برای افزایش نشاط پوست شما بسیار موثر است.

2. بدون شک برای این که زیباتر به نظر برسید، قبل از همه چیز باید پوست زیبایی داشته باشید. برای داشتن پوستی زیبا و جذاب، بهتر است به صورت روزانه حداقل ۲ لیتر آب بنوشید تا پوست شما دچار خشکی نشود.

3. اگر پوست تان دارای لکه های سطحی است و نمی دانید آن را چگونه از بین ببرید، نیازی به خرید کرم های گران قیمت و پرهزینه نیست. شما می توانید از یک خمیردندان ساده برای از بین بردن این لکه ها استفاده نمایید.

4. اگر چندین ساعت بیدار بوده و یا در ناحیه چشم هایتان به هر دلیلی احساس خستگی و آشفتگی می کنید، یک چای خیسه ای را مرطوب کرده و به همان شکل روی چشمان تان قرار دهید. خواص این کار موجب می شود خستگی چشم شما کمتر شده و التهابات موجود در این نواحی نیز کاهش پیدا کند.

5. اگر در طول روز قدم های زیادی برداشته و احساس می کنید پوست پاهایتان با مشکلاتی مثل خشکی یا التهابات این چنین همراه شده است، قبل از پوشیدن کفش و جوراب، به پاهایتان کمی کرم مرطوب کننده بزنید تا از این دست مشکلات دور بمانید.

6. یک ترفند ساده برای این که گونه هایتان زیبا و سرخ به نظر برسد، نیشگون گرفتن این ناحیه است. با یک نیشگون آرام و ساده، پوست گونه شما قرمز شده و برای دقایقی به همین شکل باقی خواهد ماند. به یاد داشته باشید این ترفند هرگز نباید جایگزین استفاده از لوازم آرایشی مثل رژگونه شود.

7. برای سفید کردن دندان ها راهکارهای پزشکی، طبیعی و شیمیایی زیادی وجود دارد. یک روش ارزان قیمت برای سفید تر نشان دادن دندان ها، استفاده از جوش شیرین و مالیدن آن روی دندان هاست. به طوری که مقداری پودر جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا حالتی خمیری شکل به خود بگیرد. سپس این خمیر را مثل خمیردندان روی مسواک زده و دندان هایتان را به آرامی مسواک بزنید.

8. یکی از مشکلات مهم بسیاری از خانم هایی که از تعداد لاک های زیادی برخوردار هستند، نگهداری از آن هاست. این خانم ها معتقدند نگهداری از لاک در فضای اتاق موجب کاهش کیفیت آن می شود. به همین خاطر، اگر می خواهید کیفیت لاک حفظ شده و پس از استفاده مدت زمان خوبی روی ناخن شما حفظ شود، آن را در یخچال قرار دهید.

9. اگر قصد پرپشت شدن ابروهایتان را در میان مدت داشته و نمی خواهید هزینه چندانی بابت این کار پرداخت نمایید، کمی وازلین به ابروهایتان مالیده و آن را به صورت روزانه ماساژ دهید. زدن وازلین به ابروها به صورت سه بار در هفته کافی است و بهتر است بیشتر از این مقدار از وازلین برای ابروهایتان استفاده نکنید.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید - ورود به حساب کاربری